sowie

Jak być piękną? Co robić?

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Dopasowany biustonosz - dlaczego to takie ważne?
2011-08-12 15:52

Jak już wiecie, noszenie biustonosza, który jest prawidłowo dopasowany, jest bardzo ważne dla naszego zdrowia oraz samopoczucia. W końcu biustonosz został stworzony po to, aby być sprzymierzeńcem kobiety. Dlatego też ważne jest abyśmy wiedziały, w jaki sposób wykorzystać wszystkie zalety jego konstrukcji we właściwy sposób. Unikniemy wówczas błędów mających negatywny wpływ na nasze zdrowie. Biustonosz przede wszystkim powinien przejąć ciężar piersi, aby odciążyć nasz kręgosłup. Niestety, zbyt luźne obwody noszonych biustonoszy powodują działanie zupełnie odwrotne. Ciężar biustu i siła grawitacji nie mają szans być powstrzymane przez luźny obwód. Dlatego piersi w biustonoszu z luźnym obwodem często znajdują się na wysokości naszych łokci, obwód tym samym podchodzi nam na plecach, tworząc charakterystyczny łuk, a ramiączka wpijają się niemiłosiernie w ramiona. W ten oto sposób ciężar biustu, który powinien być umiejscowiony w części piersiowej naszego kręgosłupa, automatycznie zostaje przeniesiony na odcinek szyjny.


Różnica jest ogromna. Odcinek piersiowy jest grubszy, bardziej stabilny, posiada mniejszą możliwość skrętu, zatem jest mniej narażony na urazy. Dlatego właśnie na tym odcinku powinien być rozłożony ciężar naszych piersi, ponieważ jest on do tego najlepiej przystosowany. Szerokie ramiączka i grubsze miseczki nie są w stanie, wbrew powszechnej opinii, podtrzymać odpowiednio biustu. Szerokie ramiączka niewątpliwe pomagają w odczuwaniu większego komfortu, jednak nie rozwiązują problemu, ponieważ tylko w 20% odpowiadają za prawidłowe podtrzymanie biustu. Aż 80% odpowiedzialności za właściwe podtrzymanie spoczywa na obwodzie i tylko odpowiednio dopasowany obwód skutecznie wyeliminuje problem wpijających się ramiączek. Dodatkowo uniesie biust, będzie go stabilnie trzymał w miejscu i co najważniejsze, odciąży odcinek szyjny kręgosłupa. Jest to bardzo ważne ponieważ ramiączka niedopasowanego biustonosza, które przejmują cały ciężar na siebie, mogą prowadzić do wyżłobienia charakterystycznych „ścieżek” w kości obojczykowej. Ponadto nadmiernie uciskają mięsień, dzieląc go na dwie części, czego skutkiem może być ograniczona ruchliwość ramion i brak możliwości wygięcia ramienia do tyłu. Ale czym byłby biustonosz bez odpowiednich miseczek. Zbyt małe miseczki, a takie zazwyczaj noszą kobiety, powodują, że pierś dzieli się na części i zamiast dwóch piersi mamy ich sześć! Tak, tak drogie Panie - natura hojnie nas obdarzyła. Dwie piersi mamy swoje, zazwyczaj częściowo umieszczone w miseczkach. Zbyt nisko zabudowany bok miseczek prowadzi do podziału piersi pod pachami. Tam właśnie możemy mieć kolejne dwie piersi, wyraźnie oddzielone od naszych „podstawowych”. Ostatnie dwie piersi znajdziemy na plecach. Dzieje się tak, dlatego że za mała miseczka posiada zbyt krótką fiszbinę, która zamiast zbierać całą pierś, dzieli ją na kolejne dwie części. Część piersi, która pozostała poza miseczką nie jest niczym przytrzymana, więc migruje nam na plecy. Przy odpowiednim dopasowaniu miseczki do wielkości naszego biustu i „wygarnięciu” piersi z pleców okazuje się, że plecy bardzo ładnie się wygładzają i już nie musimy zaprzątać sobie głowy tym „tłuszczykiem”, jak zapewne o nim do tej pory myślałyśmy. Pamiętajmy, więc o odpowiednich miseczkach, aby nie narażać naszych piersi na niepotrzebne podziały. Za dwa tygodnie przybliżymy zasady dobierania biustonoszy, aby choć po części ułatwić Wam wybór w przymierzalniach. Nie zapominajcie jednak, że warto przeznaczyć chwilę na spotkanie z brafitterką i sprawdzić, jak teoria wygląda w praktyce. Konkurs na najlepsza metamorfozę cały czas trwa.Justyna Dąbrowska Sylwia Rekowska - 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: