sowie

Jak być piękną? Co robić?

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Sprawdzony upominek
2012-02-15 09:56

Bukiet kwiatów to wciąż najpopularniejszy prezent jaki daje mężczyzna swojej partnerce w Walentynki. Czy nadal królują różę. Jaki kolor wybrać? Pytamy specjalistę w tej branży Beatę Porębę, właścicielkę kwiaciarni Babie Lato.
- Czy kwiaty to wciąż najpopularniejsza forma okazywania miłości ukochanej osobie?
 


- Jest to forma wciąż bardzo popularna, choć coraz częściej jest nie tyle okazywaniem miłości co formą przeprosin. Kwiaty stały się dla Panów sposobem na uzyskanie rozgrzeszenia z ich drobnych przewinień (śmiech). Najpiękniejsze bukiety są zamawiane właśnie z okazji zaręczyn i na przeprosiny.
- Czy wciąż dominują róże czy klienci otwierają się na inne kwiaty?
- Róże wciąż królują na naszym rynku pewnie z powodu swego niezaprzeczalnego wdzięku i elegancji. Jednakże równie często decydująca przy wyborze kwiatów jest pora roku. Wiosną wielu klientów decyduje się na kompozycje z tulipanów, hiacyntów, żonkili czy irysów, natomiast na jesienne bukiety doskonale nadają się złocienie i astry. Dla dzieci najczęściej wybieramy jasne subtelne kwiaty takie jak stokrotki, eustomy, konwalie czy frezje. Te ostatnie z kolei są bardzo często ulubionymi kwiatami wielu kobiet z czego chyba nie wszyscy Panowie zdają sobie sprawę.
- Dlaczego nie powinniśmy dawać parzystych kwiatów? Skąd ten przesąd?
- Parzysta liczba kwiatów ciętych zarezerwowana jest bardziej na uroczystości żałobne. Należy także unikać wręczania kwiatów, które są charakterystyczne dla pewnych okoliczności, np. nie obdarowujmy swoich znajomych chryzantemami, które kojarzą się z uroczystościami żałobnymi (chyba że są to ich ulubione kwiaty i wiemy na pewno, że nie będą się nieprzyjemnie kojarzyć). Niektórzy wierzą w przesąd, uważając że parzysta liczba przynosi nieszczęście. Faktycznie jednak jest to spowodowane nie jakimś przesądem, ale względami kompozycyjnymi - lepiej prezentują się trzy kwiaty niż dwa, pięć niż cztery itd. Natomiast przy większej ilości nie ma to znaczenia, ponieważ ilość kwiatów jest wtedy niezauważalna i nie burzy to zasad komponowania.
- Jakie znaczenie ma kolorystyka kwiatów – wiadomo czerwone dla zakochanych a reszta?
- Dobrze jest wiedzieć, że kolor biały oznacza elegancję oraz czystość, kwiaty w tym kolorze symbolizują zarówno początek jak i koniec dlatego są najczęściej wybierane przy takich uroczystościach jak ślub czy chrzciny ale również na ostatnie pożegnanie. Różowy jest symbolem kobiecość i wdzięku, podkreśla niewinność. Ta kolorystyka jest najczęściej wybierana jako pierwszy bukiet dla ukochanej osoby, natomiast żółty oznacza zazdrość, choć mi osobiście kojarzy się z radością i słońcem. Odcienie żółci i pomarańczu symbolizują również siłę i wytrzymałość. Kolor czerwony to oczywiście gorące uczucia jednakże jego koralowy odcień to oznaka przeznaczenia. Dawniej uważano, że bukiet czerwonych kwiatów, zwłaszcza róż i goździków, może dać kobiecie tylko mężczyzna jej życia. Dzisiaj ta zasada nie jest przestrzegana. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach zmieniają się trendy i zwyczaje i dlatego symbolikę kwiatów należy traktować nieco z przymrużeniem oka.
- Czy można zamówić kwiaty z dowozem do klienta i czy to wysoki koszt?
- Oczywiście że możemy dostarczyć kwiaty pod wskazany adres. Coraz częściej klienci wybierają właśnie taką formę wręczania kwiatów. Wysyłamy przepiękne bukiety wraz z bilecikami do najodleglejszych zakątków naszego miasta. Wszyscy, którzy chcą wyrazić swoje uczucia w ten subtelny sposób, mogą to zrobić za naszym pośrednictwem, dowóz kwiatów jest na terenie Wałbrzycha usługą gratisową przy zamówieniach powyżej 30zł. Należy pamiętać, że osoby które wolą to robić osobiście, wręczają wiązanki zawsze kwiatami do góry i łodygami do dołu - nigdy odwrotnie. Jeżeli kwiaty są zawinięte w papier, należy je odwinąć przed wręczeniem. Nie musimy rozpakowywać bukietów owiniętych w dekoracyjną folię lub ozdobną siatkę, jeżeli stanowią one elementy aranżacji bukietu. Rozmawiała Katarzyna Markowska
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: