sowie

Jak być piękną? Co robić?

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Odżywianie włosów od wewnątrz
2011-10-07 11:11

Codzienne zabiegi, pośpiech i stres oraz czynniki zewnętrzne wpływają negatywnie na stan włosów. Osłabione, z tendencją do wypadania lub łupieżu znacznie zmniejszają naszą atrakcyjność, a często również pogarszają ogólne samopoczucie. Co należy robić, aby dobrze o nie zadbać?

Niezmiernie ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych - szamponów, odżywek czy maseczek, odpowiednio dobranych do rodzaju włosów. Często sprawdzają się niektóre domowe sposoby, które dodają blasku i wzmacniają osłabione włosy.

Jednak ważna jest nie tylko pielęgnacja zewnętrzna. Na stan naszych włosów ma również ogromny wpływ prowadzony tryb życia, dieta czy ilość snu. Stres i przemęczenie negatywnie oddziałuje na ogólną kondycję organizmu - także na włosy. Mało urozmaicona dieta, brak odpowiednich witamin czy składników mineralnych daje ten sam efekt. Co powinniśmy zatem spożywać, aby nasze włosy były odpowiednio odżywione?


Niezbędnymi składnikami pokarmowymi przyczyniającymi się do wzrostu włosa są aminokwasy, których brak może powodować suchość i łamliwość włosów, zmatowienie, a nawet łysienie. Ważną rolę pełnią również węglowodany, dostarczające odpowiednią ilość energii. Witaminy (H, PP, z grupy B) oraz mikroelementy to kolejne ważne składniki. Najważniejsze z nich to cynk, miedź i żelazo.

Istotny wpływ na zdrowie i wygląd naszych włosów wywierają także czynniki hormonalne. Kiedy zauważamy nadmierne osłabienie włosów, ich wypadanie, a uważamy, że nasza dieta bogata jest we wszystkie składniki niezbędne wymienione powyżej, należy udać się do dermatologa praz endokrynologa. Zaburzenia gospodarki hormonalnej to częsta przyczyna osłabienia i utraty włosów.

Na ogólny wygląd i stan włosów wpływa również stres i zbyt mała ilość snu. Dlatego należy pamiętać o tym, aby znaleźć choć kilka chwil w zabieganym tygodniu na odpowiedni relaks dla ciała i ducha oraz odżywienie skóry głowy i włosów.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: