sowie

Jak być piękną? Co robić?

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
POLECAMY
Kierunek: piękny biust
2011-08-29 12:33

Dobrze dobrany biustonosz - łatwo powiedzieć, trudno zrobić. Taka niestety jest prawda. Według statystyk 80% kobiet nosi niedopasowany biustonosz, co pokazuje jak ciężko jest znaleźć odpowiedni model, rozmiar czy konstrukcję a przede wszystkim sklep, w którym będziemy mogłyto wszystko sprawdzić. Jak już trafimy w odpowiednie miejsce, musimy uzbroić się w cierpliwość. Przymierzanie zajmuje zazwyczaj trochę czasu, ale efekt wart jest tych przymiarek. Jeżeli nie uda Wam się trafić do brafitterki, która profesjonalnie zajmuje się dopasowywaniem biustonoszy, skorzystajcie z poniższych rad, które pozwolą Wam, choć w pewnym stopniu, osiągnąć cel, jakim jest dobrze dopasowany biustonosz.
Jeżeli czytałyście poprzednie artykuły to wiecie, że obwód biustonosza to podstawa odpowiedniego podtrzymania. Właściwa ściśliwość obwodu powoduje, że trzyma się on na miejscu i ma na tyle „siły”, aby zneutralizować siłę grawitacji, która nieubłagalnie ciągnie nasz biust w dół. Aby określić rozmiar obwodu, od którego powinnyśmy rozpocząć przymiarkę musimy zmierzyć się ściśle pod biustem, pamiętając o uprzednim wypuszczeniu powietrza. Od uzyskanego wyniku odejmujemy 5cm oraz dodatkowo uzyskany wynik zaokrąglamy w dół. Czyli, jeżeli pod biustem mamy 77cm, to powinnyśmy sięgnąć po biustonosz z obwodem 70cm.


Pamiętajmy jednak, że materiały, z których szyte są obwody mają różną rozciągliwość, dlatego musimy sprawdzić czy przy przymierzanym obwodzie biustonosz stabilnie trzyma się na miejscu. Jeżeli pociągniemy za ramiączka i obwód zacznie podchodzić na do góry to znak, że powinnyśmy zmniejszyć obwód. Pamiętajmy, że podczas przymiarki, biustonosz zapinamy na pierwszą z brzegu haftkę. Dlaczego właśnie na pierwszą? Otóż jak doskonale wiemy, obwody naszych biustonoszy, rozchodzą się w trakcie użytkowania. Jeżeli kupimy biustonosz, który posiada odpowiednio podtrzymujący obwód w momencie, gdy jest on zapięty na pierwszą haftkę, to wraz ze stopniowym rozciąganiem się materiału nadal będziemy mogły zapewnić sobie odpowiednie podtrzymanie poprzez zapinanie biustonosza na drugą a następnie na trzecią haftkę. W sytuacji, gdy przymierzany biustonosz możemy bez trudu zapiąć na trzecią haftkę i dopiero wówczas nasz biustonosz dobrze się trzyma, warto od razu sięgnąć po mniejszy obwód. Sprawdzanie różnych obwodów jest wskazane podczas każdej przymiarki. Abyśmy miały pewność, że wybrałyśmy najlepszą opcję, musimy przecież sprawdzić inne możliwości, aby wiedzieć, jak czujemy się w danym rozmiarze i który jest dla nas najlepszy. Drugi krok do znalezienia właściwego biustonosza to odpowiedni rozmiar miseczek. Powinny być na tyle głębokie, aby zmieściła się w nich cała nasza pierś. Dodatkowo fiszbiny powinny okalać całą pierś, nie powodując dzielenia jej na dwie części. Czyli złącze między miseczkami powinno stabilnie przylegać do mostka a koniec fiszbiny powinien celować mniej więcej w środek pachy. Jeżeli w górnej części miseczki widzimy, że robi się tak zwana „bułka”, wówczas musimy wybrać większą miseczkę. Po mniejszą sięgamy wówczas, gdy miseczki są za luźne, szczególnie w ich wewnętrznej części. Pamiętajmy jednak, że trochę luzu w części miseczki przy ramiączkach, nie świadczy o jej niedopasowaniu. Przy dobieraniu miseczek musimy pamiętać o podstawowej zasadzie: nie możemy zwiększać obwodu, aby powiększyć sobie miseczkę. Nie wiem czy wiecie, ale przy różnych obwodach, ten sam rozmiar miseczki ma inną wielkość. I tak bardzo popularna miseczka D (przed dopasowaniem), przy obwodzie 60cm, jest o 5 rozmiarów mniejsza niż miseczka D przy obwodzie 85cm. Zatem, gdy do tej pory nosiłyśmy 85D, a z pierwszych wyliczeń wynika, że powinnyśmy mieć obwód 70cm, wówczas od razu poprośmy o miseczkę G i niech ona stanowi dla nas punkt wyjścia do dalszego poszukiwania właściwego rozmiaru. Pamiętajcie, że przy dobieraniu biustonosza nie powinnyśmy iść na kompromisy. Liczy się nasze samopoczucie i zdrowie. Bierzmy mniejsze obwody niż mamy w rzeczywistości, w końcu materiały nie są sztywne, tylko się naciągają i musimy wziąć na to poprawkę. Wybierajmy miseczki odpowiednie dla naszych piersi i nie przejmujmy literką, która widnieje na metce. Nasza pierś od niej nie będzie większa. Będzie taka sama tylko lepiej ubrana.Justyna Dąbrowska Sylwia Rekowska - 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: